Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Wisła, Cieszyn: posłuchaj swojego serca

18.04.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

100 tys. Polaków rocznie ma zawał serca, zaś 8-9 milionów jest zagrożonych niewydolnością tego narządu. Chociażby z tego powodu warto pamiętać o regularnych badaniach profilaktycznych. Najbliższa okazja już w niedzielę 22 kwietnia, kiedy to odbędzie się I Gminny Mityng „Posłuchaj swojego serca”. Organizatorami są Urząd Miejski w Wiśle, Chrześcijańska Służba Charytatywna oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie.

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wiśle będzie można wykonać bezpłatnie pomiar ciśnienia krwi, zawartości tłuszczu w organizmie oraz pulsoksymetrię, czyli badanie nasycenia krwi tlenem. Udział we wszystkich badaniach jest bezpłatny. Chętni mogą się zgłaszać w godzinach 14–18.

Od trzech lat na terenie Śląska Cieszyńskiego ChSCh współorganizuje również mityngi pod hasłem „Zdrowe płuca”. Dzięki nim przebadanych zostało setki osób, z których wiele skierowano do dalszej diagnostyki medycznej. Organizatorzy liczą, że podobnie będzie w przypadku akcji „Posłuchaj swojego serca”.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij