Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Warsztaty w Cieszynie: masaż dla wszystkich

23.09.2011, Kluby zdrowia

Warsztaty, które odbyły się w cieszyńskim klubie zdrowia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w miniony poniedziałek, 19 września znacznie poszerzyły wiedzę uczestników w zakresie masażu oraz zapobiegania bólom kręgosłupa. Wskazówki i rady, udzielone przez masażystę i chiropraktyka Stanisława Kubicę były bezcenne szczególnie dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem czy biurkiem.

– Spotkania ze Stanisławem Kubicą mają niepowtarzalny klimat – opowiada Iwona Deperas, kierownik cieszyńskiego klubu. – To raczej ćwiczenia i gorące dyskusje zamiast suchego wykładu. Masażysta wyrobił już sobie markę, ma swoich zagorzałych zwolenników. Dzieje się tak zapewne, bo w nietypowy sposób trafia do publiczności. Jest dowcipny, otwarty i bardzo bezpośredni. Te warsztaty były nie tyle lekcją masażu, co próbą zmiany myślenia i nastawienia ludzi do swojego zdrowia, w szczególności zaś stanu kręgosłupa.

Jedna z nadrzędnych tez Stanisława Kubicy głosi, że problemy z poprawną sylwetki biorą się ze złych nawyków, ale również z pewnych powielanych mitów dotyczących odpoczynku. Okazuje się bowiem, że nie wystarczy się położyć, żeby odciążyć kręgosłup. Zła postura, garbienie się i nawet krzywe stanie skutkują wadami w postawie i dokuczliwym bólami kręgosłupa.

Demonstracja trwała półtorej godziny. W jej trakcie masażysta pokazywał, jak odpowiednio dbać o kolejne odcinki kręgosłupa, likwidować nadmierne obciążenia oraz jakie ćwiczenia stosować, by likwidować nabyte wady. Prelegent tak rozgrzał słuchaczy, że po warsztatach zostali jeszcze na konsultacje. Trudno było się z nim rozstać.

Zajęcia w Klubie Zdrowia w Cieszynie odbywają się w każdy drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”. 

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij