Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

W kwietniu zdrowi i zrelaksowani

29.04.2011, Kluby zdrowia

Aż 91 osób zdecydowało się poświęcić swój czas, aby uczestniczyć 11 kwietnia w spotkaniu klubu zdrowia prowadzonego przez cieszyńską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Przyciągnął je temat – choroby układu sercowo-naczyniowego. 

Wiedza o tym jak zapobiegać i leczyć choroby, które współcześnie zbierają ogromne żniwo, jest niezwykle cenna. Podczas zajęć klubu prelegent, lek. med. Krzysztof Wierzbicki przekazał ją ciekawie i umiejętnie, doskonale przekładając fakty dotyczące zdrowia na praktykę.

Na uczestników czekały także inne propozycje.

Systematycznie sprawdzane i notowane na karcie klubowicza wysokości ciśnienia tętniczego, poziomu cukru, wagi, i innych – w sumie 10 pomiarów to prosty, ale skuteczny sposób kontroli stanu zdrowia. Członkowie klubu w Cieszynie to wiedzą, dlatego chętnie przychodzą na zajęcia wcześniej, by nie zaniedbać badań i jednocześnie nie stracić nic z wykładu.

Bardzo atrakcyjną i skuteczną formę przekonywania do zdrowego odżywiania przyjęła Iwona Deperas, szefująca Klubowi Zdrowia w Cieszynie. Degustacja różnych „pyszotek” przygotowywanych na spotkaniach klubu zdrowia przysporzyła zdrowej kuchni wielu zwolenników. Także wspomnienie pizzy w wersji „samo zdrowie” natychmiast uruchamia ślinianki tych, którzy jej próbowali. Bo to i drożdżowy spód z razowej mąki i na wierzchu leczo z papryką, parówką sojową, oliwą i świetny sos pomidorowy (bez octu!). Podobno byli i tacy, którzy cichutko zakradli się po raz drugi na koniec kolejki, nie mogąc się oprzeć pokusie drugiego kawałka.

Podczas kolejnego spotkania, 18 kwietnia specjalista rehabilitacji Stanisław Kubica pokazywał natomiast, jak w domowych warunkach wykonać najprostszy relaksacyjny masaż.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij