Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Ratatuja

29.06.2011, Kluby zdrowia

Przedwakacyjne spotkania mają swoisty urok. Niby żal, że przerwa, ale nie za bardzo, bo to przecież pora letnich wyjazdów i przyjemności. Czas na takim spotkaniu płynie inaczej, chętnie wraca się myślami do minionych zajęć. To dobry moment na podsumowanie zdobytej wiedzy. I na pielęgnowanie satysfakcji, jaką ona daje.

Taki klimat miały ostatnie przed wakacjami warsztaty Szkoły Zdrowego Gotowania Klubu Zdrowia w Cieszynie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Podkreśliła go jeszcze potrawa, którą do wspólnego gotowania wybrała Iwona Deperas, kierująca klubem. W poniedziałek, 27 czerwca, 25 osób wspólnie gotowało, a potem zgodnie pałaszowało słynne prowansalskie ratatouille, pieszczotliwie po polsku zwane ratatują.

Czasem mylona z węgierskim leczo, różni się od niego składnikami. Do ratatui przygotowanej w Cieszynie potrzebne były cukinie, bakłażany, pomidory, papryka w różnych kolorach, cebule, czosnek, ugotowany na sypko ryż, a także sojowe sos i parówki. Pokrojone i podduszone warzywa doprawiono ziołami. Do ratatui najlepsza jest mieszanka świeżych ziół prowansalskich (rozmaryn, bazylia, tymianek, szałwia lekarska, mięta pieprzowa, cząber ogrodowy, oregano i majeranek).

Przy smakowitym jedzeniu klubowicze z przyjemnością rozmawiali o tym, jak wiele dobrego dla samych siebie potrafią zrobić dzięki wiedzy zdobytej podczas klubowych spotkań. Jak zaskakująco proste, ekonomiczne i przyjemne może być dbanie o zdrową kuchnię. Łyżka melasy buraczanej zaspokoi dzienne zapotrzebowanie organizmu dziecka na mikroelementy, a dwie garści orzechów nerkowca dziennie to świetna profilaktyka choroby Alzheimera. Wiedzieliście o tym? Nie? Czas rozejrzeć się za najbliższym klubem zdrowia.

Czytaj więcej o projekcie kluby zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij