Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Program Bezpieczne wakacje

1.08.2007, nieprzypisany

Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.
J. Kochanowski


Słowa te, napisane niemal pięć wieków temu, nic nie straciły na aktualności. Niestety, i dziś wielu ludzi zaczyna doceniać zdrowie, kiedy już uskarża się na rozmaite choroby. Często wtedy już na odwrócenie sytuacji jest za późno, dlatego najrozsądniejszym wyjściem wydaje się niedopuszczenie do powstania wielu schorzeń. Z takiego właśnie założenia wyszli członkowie filii ChSCh ze Skoczowa wraz z Działem Promocji Zdrowia Starostwa Cieszyńskiego oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną z Cieszyna, współorganizując plenerową akcję "Bezpieczne wakacje".

Trudno byłoby przecenić znaczenie profilaktyki - mówili organizatorzy akcji - Gdyby nasz tryb życia był spokojniejszy, zdrowszy, nasze ciała tylko by na tym skorzystały. Dlatego warto o tym mówić i przypominać o prostych zasadach życia, które mogą nas ochronić przed wieloma chorobami. Stres, papierosy, mało snu, niewłaściwe żywienie - na skutki nie trzeba długo czekać.

Piękna pogoda zachęciła mieszkańców Cieszyna do korzystania z możliwości pomiaru ciśnienia, badania poziomu cukru we krwi, zapoznawania się z literaturą i prowadzenia dyskusji z organizatorami. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt poświęcony tematyce szkodliwości palenia tytoniu i metodom porzucenia tego nałogu.

Okazuje się, że wcale nie trzeba zupełnej rewolucji, aby żyć dużo zdrowiej. A w końcu warto, bo zdrowie jest tylko jedno - powiedziała nam jedna z mieszkanek Cieszyna.


Serwis Informacyjny ChSCh/m.cz.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij