Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Polskie tourne zespołu Bell Ringers

27.06.2008, nieprzypisany

Adwentystyczni muzycy z USA, którzy wykonują oryginalne utwory na klasycznych dzwonkach angielskich, dali dwadzieścia trzy koncerty w kilkunastu miastach naszego kraju od 12 do 28 czerwca 2008 roku. Z inicjatywy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej wystąpili dwa razy na terenie Cieszyna. 

Z inicjatywy cieszyńskiej filii Organizacji Pożytku Publicznego Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) odbył się koncert w cieszyńskim Teatrze im. A. Mickiewicza. 27 czerwca zgromadził on sześciuset słuchaczy, którzy byli tak oczarowani subtelnym, wręcz "niebiańskim" brzmieniem muzyki i jej profesjonalnym wykonaniem, że dwa razy wywoływali muzyków na bis. Występ był przeplatany rozmowami z dyrygentką i członkami zespołu na temat ich muzycznej działalności. Jako główny powód swej artystycznej działalności podali pragnienie dzielenia się muzyką i przesłaniem o Bożej miłości z jak najszerszym kręgiem odbiorców. Chcą też, by ich muzyka pokonywała różnice kulturowe i bariery językowe i wraz z towarzyszącą jej atmosferą przyjaźni i życzliwości przynosiła "kolejną okazję do czynienia świata lepszym".

Zespół "Bell Ringers" to młodzi muzycy w wieku od 15 do 18 lat. Grają oni na 61 dzwonkach, z których największy waży pięć kilogramów (w obrębie pięciu oktaw) oraz na dzwonkach typu "choir chimes" (w trzech oktawach). Oprócz gry na dzwonkach grają też na innych instrumentach w orkiestrze muzycznej amerykańskiej Pine Tree Academy i śpiewają tam w chórze.

Dyrygentem zespołu jest Doris Krueger, dyrektor Centrum Sztuki przy Pine Tree Academy. W roku 1991 założyła pierwszy zespół dzwonków w Argentynie, gdzie była wykładowcą na uniwersytecie w La Placie. Od tej pory do nauki w zespołach zaprasza dzieci już od wieku przedszkolnego. Mogą one tam uczęszczać do zakończenia swej edukacji szkolnej. Za swe osiągnięcia w nauczaniu Doris Krueger otrzymała szereg prestiżowych nagród, a za uzyskane z nich fundusze ukończyła studia z zakresu tradycji chóralnej muzyki katedralnej w Wielkiej Brytanii.

Szczególne podziękowania składamy na ręce pana Leszka Krzywonia z USA, który przybył do Polski jako opiekun całej grupy. Pan Leszek pochodzi z Cieszyna i na występie w swym rodzinnym mieście zależało mu najbardziej. Obecnie pracuje wraz z małżonką w Pine Tree Academy, a ich córka gra w zespole dzwonkowym.

Wizyta w Polsce była częścią europejskiego tournee zespołu, który odwiedził także Czechy i Słowację. OPP ChSCh życzy "Dzwonkom", aby wszędzie, gdzie tylko dotrą, ich piękna muzyka faktycznie "łagodziła obyczaje".

Serwis Informacyjny ChSCh (bf)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij