Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

O ruchu praktycznie

25.03.2011, Kluby zdrowia

21 marca członkowie Klubu Zdrowia w Cieszynie spotkali się w Domu Narodowym, by pogłębić wiedzę na temat dobroczynnego wpływu wysiłku fizycznego na zdrowie i kondycję.

Trzeci poniedziałek miesiąca zarezerwowano dla zajęć warsztatowych. Większość uczestników spotkania to osoby aktywne fizycznie, uprawiające nordic walking, sporo spacerujące. Nie trzeba ich przekonywać co do wartości ruchu. Prowadząca warsztaty Justyna Sadzik, fizjoterapeutka skupiła się więc na praktyce. Przygotowała zestaw 5-6 prostych ćwiczeń wzmacniających kręgosłup, zwłaszcza jego szyjny i lędźwiowy odcinek, a także mięśnie brzucha. Podkreślała, że dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom nawet dziesięciominutowa gimnastyka wykonywana codziennie w szybkim czasie przyniesie pozytywne rezultaty. Ważne, by nie forsować organizmu, działać w zgodzie z własnymi możliwościami, stopniowo podnosząc sprawność.

Warsztatowa forma spotkania sprzyjała rozmowie, dawała możliwość wyjaśnienia wątpliwości. Pytano między innymi o to, na ile masaż jest pomocny w terapii bólu kręgosłupa. Pani Justyna  wyjaśniła, że masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni, łagodzeniu ich sztywności, napięcia i bólu, a zatem i łagodzeniu napięcia psychicznego. Niestety, nie wzmacnia mięśni. Stąd, choć przynosi ulgę, w żaden sposób nie zastąpi gimnastyki.

Marcowa Szkoła Zdrowego Gotowania, zaplanowana na poniedziałek 28 marca, także nawiąże do głównego tematu miesiąca – ruchu, a konkretnie do spotkania z 14 marca, na którym odbyła się degustacja „posiłku sportowca”. Tym razem Iwona Deperas, szefowa Klubu Zdrowia w Cieszynie pokaże, jak przygotować masło orzechowe, którego klubowicze spróbowali w słynnej bułce Małysza.

Organizatorzy serdecznie zapraszają. Spotkania cieszyskiego klubu zdrowia odbywają się w Domu Narodowym w każdy 2,3 i 4 poniedziałek miesiąca, o godz. 17. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij