Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Nasz wewnętrzny lekarz

22.06.2011, Kluby zdrowia

20 czerwca, podczas poniedziałkowych warsztatów z cyklu Sposób na zdrowe życie Marek Środa, fitoterapeuta opowiedział o naszej wewnętrznej klinice, czyli naturalnych mechanizmach uzdrawiania w ludzkim ciele. Zajęcia zorganizowano w ramach Klubu Zdrowia w Cieszynie prowadzonego lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

Organizm ludzki dysponuje niezmierzonymi możliwościami. Nosimy w sobie potężną „poliklinikę”, a niewielu z nas ma do niej klucz. Warto wiedzieć, jakimi siłami dysponuje organizm, zrozumieć jak funkcjonują, po to by nie zakłócać, ale wspomagać ich działanie. Choćby poprzez wykorzystanie niezwykłych właściwości ziół.
Około 20 osób uczestniczyło w warsztatach pod hasłem „Zioła polskie”.

– To taka fajna, stała grupa zainteresowana naturalnymi metodami leczenia – mówi Iwona Deperas, szefująca cieszyńskiemu klubowi. – Aktywnie chłoną wiedzę na ten temat.

Podobne odczucia miał prowadzący.

– Zadawałem pytania, a słuchacze chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami – opowiada. – Wielu zetknęło się z kuracjami odtruwająco-oczyszczającymi, w tym wykorzystującymi mechanizm odżywiania wewnątrzustrojowego, czyli popularnymi głodówkami. Okazało się, że choć różnił się styl życia osób i różne, przynajmniej początkowo, było nastawienie, to odczucia na temat reakcji organizmu były podobne.

Niespodziewanie pojawił się też element patriotyczny. Takie ziołowe „Teraz Polska”. Pan Marek, przy okazji podawania receptury na polskie „zioła szwedzkie” – znakomitą mieszankę ziół o bardzo uniwersalnym działaniu – tłumaczył, że wiele cudownych właściwości drogich importowanych specyfików nie wytrzymuje konkurencji z naszymi dobrze znanymi ziołami, choćby skrzypem, pokrzywą, mniszkiem lekarskim. Można je zbierać i suszyć samemu (choć trzeba wiedzieć jak, by nie niszczyć cennych składników), można też spokojnie sięgać po susze uznanych firm. Jak zapewnia pan Marek, to materiał zielarski najwyżej jakości.

– Sympatycznie i pożytecznie spędzony czas. Satysfakcja dla uczestników i prowadzącego – mówi Iwona Deperas, pytana o wrażenia klubowiczów.

A w poniedziałek, 27 czerwca organizatorzy zapraszają na ostatnie przed wakacjami warsztaty zdrowego gotowania. Początek o godzinie 17 w Domu Narodowym przy Rynku.

Przyjdź i zaproś swoich znajomych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij