Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Miodowa zima w Cieszynie i Skoczowie

18.01.2012, Kluby zdrowia

Kluby zdrowia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) nie mają przerwy zimowej, lecz niezmiennie troszczą się o nasze zdrowie. Ostatnio w Skoczowie i Cieszynie odbyły się wykłady o dobroczynnych właściwościach miodu.

Miód skarbnicą zdrowia to temat prelekcji wygłoszonych przez Marka Śmiecha 9 stycznia w Cieszynie i 16 stycznia w Skoczowie. Prelegent sam posiada pasiekę i jest pasjonatem zagadnień pszczelarskich. Dodatkowo podczas warsztatów w Cieszynie 16 stycznia wyświetlany był film o leczeniu produktami pszczelimi.

O zaletach miodu można by mówić bez końca. Ten efekt pracy pszczół jest cennym produktem odżywczym. Składniki w nim zawarte obniżają ciśnienie i poprawiają krążenie krwi, działają ochronnie na wątrobę, stymulują produkcję czerwonych ciałek krwi i hemoglobiny. Miód odznacza się również właściwościami przeciwzapalnymi, oczyszczającymi i antybakteryjnymi.
 
– Pszczoły, aby wyprodukować 1 kg miodu, muszą 11 razy okrążyć kulę ziemską, dostarczyć 150 tys. porcji nektaru, a wcześniej pobrać go z 7 mln kwiatów – mówi Iwona Deperas, kierownik Klubu Zdrowia w Cieszynie.

Oprócz ciekawych informacji na uczestników czekały jak zawsze proste badania profilaktyczne oraz degustacje smacznych potraw wegetariańskich.

Spotkania Klubu Zdrowia w Cieszynie odbywają się trzy razy w miesiącu w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, Klubu Zdrowia w Skoczowie natomiast w każdy trzeci poniedziałek w Zespole Szkół nr 1. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach www.cieszyn.bliskoserca.pl oraz www.skoczow.bliskoserca.pl. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij