Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Klub Zdrowia w Cieszynie wraca po wakacjach. Na początek Alzheimer

6.09.2013, Kluby zdrowia

Już w poniedziałek, 9 września po wakacyjnej przerwie ruszają zajęcia Klubu Zdrowia w Cieszynie. W bezpłatnym programie klubu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) będzie można brać udział dwa razy w miesiącu.

Na pierwszych powakacyjnych zajęciach dr n. med., neurolog Krzysztof Wierzbicki odpowie na pytanie, czy możemy uniknąć choroby Alzheimera. Alzheimer to nieodwracalna, postępująca choroba mózgu, w wyniku której stopniowo zanika zdolność zapamiętywania, myślenia, a w ostateczności wykonywania najprostszych codziennych czynności. Choroba Alzheimera jest najczęstszą przyczyną otępienia u osób starszych. U większości chorych pierwsze symptomy pojawiają się po 60. roku życia .

Z kolei 16 września Klub Zdrowia zaprasza na Szkołę Zdrowego Gotowania. Bohaterką spotkania będzie cukinia, a konkretnie smaczne i zdrowe dania, które można z niej wyczarować. Kabaczek albo – jak kto woli – cukinia, jest warzywem niskokalorycznym. Warto ją jeść chociażby dlatego, że jej owoce nie kumulują metali ciężkich. Z cukinii można zrobić właściwie wszystko – zupę, drugie danie, sałatkę, surówkę, napój, deser. Można ją podać na przeróżne sposoby – surową, smażoną, pieczoną, duszoną, gotowaną lub grillowaną .

Spotkania Klubu Zdrowia w Cieszynie odbywają się w drugi i trzeci poniedziałek miesiąca, o godzinie 17 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, przy ul. Rynek 12.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij