Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Klub Zdrowia w Cieszynie wraca po wakacjach. Na początek Alzheimer

Już w poniedziałek, 9 września po wakacyjnej przerwie ruszają zajęcia Klubu Zdrowia w Cieszynie. W bezpłatnym programie klubu prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) będzie można brać udział dwa razy w miesiącu.

Na pierwszych powakacyjnych zajęciach dr n. med., neurolog Krzysztof Wierzbicki odpowie na pytanie, czy możemy uniknąć choroby Alzheimera. Alzheimer to nieodwracalna, postępująca choroba mózgu, w wyniku której stopniowo zanika zdolność zapamiętywania, myślenia, a w ostateczności wykonywania najprostszych codziennych czynności. Choroba Alzheimera jest najczęstszą przyczyną otępienia u osób starszych. U większości chorych pierwsze symptomy pojawiają się po 60. roku życia .

Z kolei 16 września Klub Zdrowia zaprasza na Szkołę Zdrowego Gotowania. Bohaterką spotkania będzie cukinia, a konkretnie smaczne i zdrowe dania, które można z niej wyczarować. Kabaczek albo – jak kto woli – cukinia, jest warzywem niskokalorycznym. Warto ją jeść chociażby dlatego, że jej owoce nie kumulują metali ciężkich. Z cukinii można zrobić właściwie wszystko – zupę, drugie danie, sałatkę, surówkę, napój, deser. Można ją podać na przeróżne sposoby – surową, smażoną, pieczoną, duszoną, gotowaną lub grillowaną .

Spotkania Klubu Zdrowia w Cieszynie odbywają się w drugi i trzeci poniedziałek miesiąca, o godzinie 17 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, przy ul. Rynek 12.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij