Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Inauguracyjne spotkanie Klubu Zdrowia w Cieszynie

17.09.2010, Kluby zdrowia

13 września odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie klubu zdrowia prowadzonego przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Cieszynie. Uczestnicy mogli wysłuchać ciekawego wykładu na temat walorów leczniczych solanek oraz – jak zwykle – wziąć udział w degustacji potraw wegetariańskich.

Prelegentem był Kazimierz Leszczyna, prezes Kopalni i Warzelni Solanek w Dębowcu. Wygłosił on wykład pt. Zabłocka solanka termalna. Uczestników bardzo zainteresował temat.

– Większość z nich nie zdawała sobie sprawy, że w nieodległym od Cieszyna Dębowcu wydobywa się tak bogate w minerały wody. Okazuje się np., że stężenie jodu jest w nich 20 razy wyższe niż w wodzie Bałtyku. Służą one m.in. do produkcji leczniczej soli jodowo-bromowej – mówi Iwona Deperas, kierownik Klubu Zdrowia w Cieszynie.

Po wykładzie była możliwość zadawania pytań.

W drugiej części Iwona Deperas mówiła na temat kuchni wegetariańskiej, podając przepis na wyśmienite leczo z cukinii. Następnie odbyła się degustacja, podczas której każdy mógł osobiście przekonać się o walorach smakowych tej potrawy.

Klub Zdrowia w Cieszynie działa od trzech lat. Na każde spotkanie składają się: podstawowe badania medyczne, wykład, dyskusja oraz degustacja. Istnieje także możliwość zapoznania się z książkami i różnorodnymi kursami o tematyce zdrowotnej. Udział w programie klubu jest bezpłatny.

W powakacyjnym spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, spędzając czas nie tylko miło, ale i pożytecznie. Kolejna impreza z tego cyklu już w październiku. Będzie można wysłuchać wykładu Bożeny Kropki, dietetyka i alergologa, pt. Wzmocnij swój układ odpornościowy. Wolontariusze ChSCh z Cieszyna serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Spotkania klubu odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca w Cieszyńskim Ośrodku Kultury ,,Dom Narodowy” (ul. Rynek 12) o godz. 17.

Złoż swój dar. Pomóż prowadzić ten i wiele innych rodzajów działalności dobroczynnej.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)     

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij