Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyńskie spotkania ze zdrowiem

29.05.2012, Kluby zdrowia

Piękna pogoda zachęca do spacerów i rodzinnych wypadów za miasto. Wiosną po prostu bardziej chce się żyć. Warto choć część tej pozytywnej energii spożytkować na troskę o własne zdrowie. Uczestnicy spotkań Klubu Zdrowia w Cieszynie prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już wiedzą, że to wartościowa inwestycja.

– 28 maja w programie klubu zdrowia była szkoła gotowania – mówi Gertruda Wierzbicka, szefowa filii ChSCh w Cieszynie. – Dla uczestników przygotowaliśmy pastę ze słonecznika i dżem z daktyli. Podaliśmy je na chlebie własnego wypieku.

Wcześniej, w maju klub zaprosił swych uczestników na spotkanie z Katarzyną Pilch-Suchanek, dietetykiem, która mówiła na temat znaczenia diety w leczeniu i zapobieganiu cukrzycy. 21 maja natomiast można się było poddać badaniom wydolności oddechowej. Regularne spotkania organizowane przez filię ChSCh w Cieszynie odbywają się trzy razy w miesiącu w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”.

– W drugi poniedziałek miesiąca odbywa się główne spotkanie – wyjaśnia Gertruda Wierzbicka. – Ma ono miejsce w dużej sali „Domu Narodowego”. Wówczas można wysłuchać ciekawego wykładu specjalistów z dziedziny zdrowego stylu życia. Trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca to spotkania warsztatowe, z czego czwarty poniedziałek to szkoła zdrowego gotowania. Zajęcia zaczynają się zawsze o 17.           

W czerwcu na wszystkich chętnych czeka prawdziwa atrakcja – 11 czerwca Klub Zdrowia w Cieszynie zorganizuje wystawę EXPO Zdrowie. W kolejne poniedziałki organizatorzy zapraszają na zajęcia z wodolecznictwa oraz degustację pysznego i zdrowego ciasta. 

Gertruda Wierzbicka dostrzega, że uczestnicy spotkań w Cieszynie stosują w praktyce wiedzę, którą zdobywają podczas zajęć.

– Jeden z uczestników spotkań dzięki diecie warzywnej schudł aż 83 kg! – mówi. – Osoby uczęszczające na spotkania stosują też przepisy wegetariańskie, które od nas otrzymują. Niektórzy eksperymentują, wkładając w to własną inwencję i pomysły. Cieszymy się, że jest stała grupa bywalców spotkań klubu oraz że pojawiają się na nich nowe osoby. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Wstęp jest bezpłatny!

Czytaj o klubach zdrowia.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij