Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: zdrowe ciasta i porcja ruchu tylko w klubie zdrowia

10.04.2013, Kluby zdrowia

Już 15 kwietnia cieszyński klub zdrowia prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej zaprasza na Szkołę Zdrowego Gotowania, a w niej – same słodkości. Wolontariusze pokażą, jak przyrządzić ciasta, które możemy spożywać z czystym sumieniem. Zaś tydzień później czekają nas zajęcia ruchowe.

W zeszłym miesiącu uczestnicy spotkań Klubu Zdrowia w Cieszynie dowiedzieli się, jak ustrzec się przed fałszywymi uzdrowicielami, co można podać na zdrowe śniadanie oraz jak poprawić sprawność ruchową ciała.

Jakie atrakcje wolontariusze przygotowali w kwietniu? 8 kwietnia odbył się wykład, podczas którego prelegent Włodzimierz Pilch omówił kwestię wpływu stylu życia na choroby nowotworowe, układu krążenia oraz zdrowie psychiczne. Słuchacze dowiedzieli się kilku ciekawych faktów nt. żywienia. Prelegent szeroko omówił także wpływ uzależnień na nasze zdrowie.

15 kwietnia natomiast odbędą się warsztaty Szkoły Zdrowego Gotowania. Tym razem wolontariusze przygotowali coś specjalnie dla wielbicieli słodkości. Przedmiotem warsztatów będą zdrowe, smaczne ciasta z polewą karobową. Karobu można używać w kuchni zamiast kakao, smakuje podobnie, ale – jak twierdzą zwolennicy zdrowego stylu życia – jest dużo zdrowszy! Ziarna karobowe mają wiele zastosowań – szczegóły poznamy podczas spotkania.

Podczas ostatnich kwietniowych zajęć, które odbędą się w poniedziałek, 22 kwietnia, masażystka Alicja Policht w ramach Szkoły Ruchu pokaże kolejną porcję ćwiczeń na prawidłową postawę.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij