Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: zadbaj o siebie i rodzinę w przyjaznym klubie

14.09.2012, Kluby zdrowia

10 września w cieszyńskim Domu Narodowym odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie klubu zdrowia prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Gwoździem programu był wykład neurologa Krzysztofa Wierzbickiego na temat profilaktyki udaru mózgu. W tym miesiącu czekają nas jeszcze dwa cieszyńskie spotkania ze zdrowiem. 

Klub Zdrowia w Cieszynie spotyka się trzy razy w miesiącu. Zajęcia są bardzo zróżnicowane. W ofercie jest szkoła zdrowego gotowania oraz warsztaty o tematyce zdrowotnej.

Podczas ostatniego spotkania na temat udaru lekarz Krzysztof Wierzbicki szczególnie podkreślił znaczenie ruchu i odpowiedniej diety w profilaktyce tej choroby. Przed wykładem tradycyjnie można było się przebadać, m.in. zmierzyć ciśnienie, ilość tkanki tłuszczowej, wydolność płuc. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko ze zdrową żywnością, a na nim same pyszności!

– Był chleb własnej roboty, kotleciki z płatków owsianych, do tego surówka z marchewki – wymienia Gertruda Wierzbicka, kierownik cieszyńskiej filii ChSCh.

Mieszkańcy Cieszyna troszczą się o zdrowie. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem – salę zapełniło 85 osób.

– Oprócz stałych klubowiczów przyszło wiele nowych osób, wszyscy byli zadowoleni ze spotkania – podsumowuje Gertruda Wierzbicka.


A już w najbliższy poniedziałek klub zdrowia zaprasza na Szkołę Zdrowego Gotowania. Spotkanie będzie miało miejsce 17 września, o godzinie 17 na małej sali Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Dom Narodowy (ul. Rynek 12). Motywem przewodnim będą potrawy z dyni i cukini. 24 września natomiast odbędzie się spotkanie pod hasłem Masaż. Przywróć elastyczność rękom i nogom. W tajniki usprawniającego masażu wprowadzi uczestników spotkania p. Alicja Policht.

Udział we wszystkich zajęciach Klubu Zdrowia w Cieszynie jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij