Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: strzeż się kleszcza

7.05.2013, Kluby zdrowia

Klub Zdrowia w Cieszynie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na swoje majowe spotkania. Organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. Najbliższe zajęcia, 13 maja, poprowadzi Rafał Reinfuss, wiceprezes Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę.

Przyszła wreszcie długo wyczekiwana przez nas wiosna, a wraz z nią aktywność kleszczy. Te niepozorne pasożyty są przez nas bardzo często bagatelizowane. Kleszcze mogą tymczasem przenosić bardzo groźne choroby – m.in. boreliozę. Jej pierwszym objawem jest wędrujący rumień. Jeśli nie podejmie się właściwego leczenia, choroba atakuje stawy, serce oraz ośrodkowy układ nerwowy.

Nowe zachorowania na chorobę z Lyme (to inna nazwa boreliozy) notuje się między początkiem maja a końcem listopada, zwłaszcza w miesiącach czerwiec-lipiec. 13 maja na spotkaniu Klubu Zdrowia w Cieszynie o swoich zmaganiach z tą niezwykle groźną chorobą opowie Rafał Reinfuss, wiceprezes Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę.

Z kolei 20 maja klub zdrowia, jak co miesiąc, zaprasza na warsztaty Szkoły Zdrowego Gotowania. Tym razem wolontariusze opowiedzą o daniach z selera. To bulwiaste warzywo jest cennym źródłem witamin A, B, E, PP oraz C, której to ma dwa razy więcej niż cytrusy. Uczestnicy poznają proste przepisy na smaczne kotlety i zapiekanki właśnie z selerem w roli głównej.

– Zajęcia Szkoły Zdrowego Gotowania cieszą się coraz większym zainteresowaniem – mówi Gertruda Wierzbicka, kierownik Klubu Zdrowia w Cieszynie. – Na poprzednich warsztatach mieliśmy 40 uczestników i musieliśmy zmienić salę na większą.

Na ostatnich majowych zajęciach, 27 maja o naszą kondycję zadba masażystka Alicja Policht. Podczas spotkania poznamy kolejną porcję ćwiczeń usprawniających nasze ciało, które będzie można z powodzeniem zastosować w domowym zaciszu.

Spotkania Klubu Zdrowia w Cieszynie odbywają się zawsze w drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca, o godzinie 17 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury – Dom Narodowy (przy ul. Rynek 12). Udział jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij