Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: soki to samo zdrowie!

7.10.2011, Kluby zdrowia

Ostatnie spotkanie w Klubie Zdrowia w Cieszynie prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) przyciągnęło wielbicieli zdrowia pod postacią soków. Iwona Deperas, promotor zdrowia przygotowała dla uczestników pyszną prezentację przepisów na oryginalne napoje warzywne i owocowe, bogate w witaminy, związki mineralne i błonnik.

– Sekretem do wyciśnięcia z owoców i warzyw ich najcenniejszych składników jest zastąpienie sokowirówki wyciskarką – mówi pani Iwona. – To nowe urządzenie daje gwarancję, że naprawdę pijemy 100% soku w soku.

Wśród przepisów największą furorę zrobiły receptury na napoje z pomidorów i papryki. Ich omawianie było też dobrym pretekstem do przeprowadzenia wykładu o roli żelaza w organizmie.

– Niedobór żelaza występuje wtedy, gdy jest niedostatecznie dostarczane w diecie – wyjaśnia Iwona Deperas. – Także podczas intensywnych krwawień, obfitych miesiączek, upośledzonego wchłaniania jelitowego oraz w przebiegu chorób zakaźnych i pasożytniczych może wystąpić niedobór tego minerału. Aby temu zapobiec należy uzupełnić dietę w przede wszystkim w rośliny zielone i melasę buraczaną, której jedna łyżka pokrywa dzienne zapotrzebowanie na żelazo.        

Następne spotkanie klubu zdrowia odbędzie się 10 października. Jego tematem będą zaburzenia układu pokarmowego, w tym jelita grubego i odbytnicy. Wykład na ten temat przeprowadzi dr nauk medycznych Stanisław Mikołajczyk. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” przy ulicy Rynek 12 na  godzinę 17. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij