Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: serduszko puka w rytmie cza cza

6.11.2012, Kluby zdrowia

Cieszyński klub zdrowia, działający przy lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) ma jak zwykle napięty harmonogram. Spotkania klubu odbywają się zawsze w drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca. W listopadzie organizatorzy serdecznie zapraszają na wykład, zajęcia szkoły zdrowego gotowania oraz warsztaty z masażu.

12 listopada odbędzie się wykład lekarza anestezjologa Jacka Mattera pt. Serduszko puka w rytmie cza cza. Na wykładzie dowiemy się, co robić, by pukało jak najdłużej. Prelegent opowie o chorobach serca, którym można zapobiec, stosując kilka prostych zasad. W trakcie zajęć wolontariusze ChSCh przeprowadzą badania cukru, tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia. Przy profilaktyce chorób serca bardzo duże znaczenie ma właściwa dieta. Dlatego też po wykładzie odbędzie się też degustacja potraw wegetariańskich.

W ramach spotkania klubu zdrowia 19 listopada uczestnicy wezmą udział w Szkole Zdrowego Gotowania. Zajęcia będą dotyczyły przyrządzania różnego rodzaju past na chleba.

– Na życzenie klubowiczów będzie powtórka materiału – mówi Gertruda Wierzbicka, kierownik Klubu Zdrowia w Cieszynie. – Kiedyś robiliśmy już pasty na naszych spotkaniach. Jednak niektórzy dołączyli do nas później i nie mieli okazji uczestniczyć w tych zajęciach

Podczas wrześniowych zajęć dotyczących masażu prelegentka opowiedziała i pokazała jak za pomocą masażu stawów przywrócić elastyczność rękom i nogom. 26 listopada klub zdrowia w Cieszynie zaprasza na ciąg dalszy tych zajęć. Na spotkaniu pani Alicja Policht opowie o masażu jako podstawowej metodzie rehabilitacji. Będą to zajęcia teoretyczno-praktyczne.

Przypomnijmy, spotkania Klubu Zdrowia w Cieszynie odbywają się w drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca. Początek o godz. 17 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy (ul. Rynek 12).

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij