Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: o rzeczach ważnych dla zdrowia

12.05.2011, Kluby zdrowia

W maju cieszyński klub zdrowia prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na prelekcje poświęcone chorobom płuc. Pierwsza odsłona miała miejsce w miniony poniedziałek.

9 maja spotkanie z cyklu Sposób na zdrowe życie zaczęło się od niespodzianki. Wykładowca Piotr Pasz, ordynator oddziału chorób płuc i gruźlicy szpitala w Cieszynie, musiał przełożyć termin spotkania w klubie zdrowia. W sukurs przyszedł mgr Włodzimierz Pilch, promotor zdrowia, działacz Polskiego Komitetu Zwalczania Raka i współorganizator akcji Zdrowe Płuca, który rozszerzył zapowiadany temat profilaktyki raka płuc.

Włodzimierz Pilch mówił o czynnikach wywołujących nowotwory, w tym o złym odżywianiu, które jest odpowiedzialne za wiele z nich. Także o słońcu, które rozsądnie dawkowane pomaga żyć, a w nadmiarze powoduje oparzenia słoneczne, przyspiesza starzenie się skóry i sprzyja rozwojowi jej nowotworów. Nie pominął oczywistych kancerogenów – papierosów i alkoholu, najczęstszych przyczyn raka płuc, języka, krtani, przełyku i wątroby.

Praktyka wskazuje, że wciąż nie dość mówienia o ich zgubnym działaniu. Znaczną część wykładu poświęcił właściwej diecie. Niskokaloryczna, oparta na naturalnych produktach, pozbawiona wysoko przetworzonej żywności z jej konserwantami, stabilizatorami, emulgatorami i innymi szkodliwymi dodatkami, jest niedocenionym sojusznikiem w profilaktyce nowotworowej.

Drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca są dniami spotkań Klubu Zdrowia w Cieszynie. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Domu Narodowego przy Rynku.

Ciekawe tematy, doświadczeni specjaliści, praktyczne porady jak dbać o swoje zdrowie. Do tego bezpłatne podstawowe pomiary medyczne oraz degustacja potraw wegetariańskich.

Następne spotkanie, 16 maja, będzie poświęcone właśnie podstawowym badaniom i okazją do ponownego spotkania z Włodzimierzem Pilchem.

Przyjdź i przyprowadź swoich znajomych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Początek zawsze o godz. 17.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij