Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: masaż, dynia i spotkanie ze specjalistą

26.09.2012, Kluby zdrowia

Po przerwie wakacyjnej zajęcia w cieszyńskim klubie zdrowia prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) ruszyły pełną parą. Klubowicze na ostatnim spotkaniu mogli pogłębić swoją wiedzę na temat dobroczynnych właściwości masażu. 

24 września w ramach Klubu Zdrowia w Cieszynie odbyło się spotkanie pod hasłem Masaż. Przywróć elastyczność rękom i nogom.

Kojąca moc dotyku znana jest ludziom od zamierzchłych czasów. Nie wiadomo właściwie, kto i kiedy wymyślił masaż – jest tak stary, jak ludzkość. Prelegentka, pani Alicja Policht opowiedziała o tej metodzie leczniczej, a swój wykład uzupełniła zajęciami praktycznymi. Skupiła się na usprawnianiu stawów. To bardzo ważne, by dać im wytchnienie. Właśnie stawy najszybciej się „zużywają”, są bowiem bardzo obciążonym elementem ludzkiego szkieletu.

Oprócz tematu usprawniania stawów było także coś dla urody. Szczególnie zainteresowało to zgromadzone na spotkaniu panie. Pani Alicja pokazała, jak należy masować twarz, by zlikwidować tzw. drugi podbródek.

Wcześniej, 10 września, na pierwszym powakacyjnym spotkaniu odbył się wykład neurologa, który mówił na temat profilaktyki udaru mózgu. 17 września z kolei w ramach zajęć klubu odbyła się Szkoła Zdrowego Gotowania, a na niej pokaz gotowania oraz degustacja smacznych i zdrowych potraw z dyni i cukini. A już 8 października spotkanie z lekarzem pediatrą.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Cieszynie odbywają się w drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca, o godz. 17 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy (ul. Rynek 12).

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij