Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: jak zapobiegać zaburzeniom układu pokarmowego

12.10.2011, Kluby zdrowia

Większości chorób można uniknąć, jeśli pamięta się o odpowiedniej profilaktyce i przestrzeganiu kilku podstawowych zasad zdrowego stylu życia. To samo tyczy się układu pokarmowego. W ostatni poniedziałek w cieszyńskim klubie zdrowia prowadzonym przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) mowa była właśnie o nim.

Wykład, który odbył się 10 października, poświęcono chorobom jelita grubego i odbytnicy. Prelegent – dr n. med. Stanisław Mikołajczyk konkretnie i na temat opowiedział o sposobach walki z hemoroidami i innymi schorzeniami odbytu. Doktor Mikołajczyk, chirurg-proktolog wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest higiena w utrzymaniu zdrowego odbytu i uniknięciu przykrych, uciążliwych chorób, które go dotykają.

– Słuchacze mieli wiele pytań do prelegenta – mówi Iwona Deperas, kierownik Klubu Zdrowia w Cieszynie. – Podobał im się sposób, w jaki przekazywał informacje, oraz jego rozległa wiedza z dziedziny proktologii.

Po wykładzie odbyła się degustacja zapiekanego bakłażanu.

A już za miesiąc, 14 listopada (drugi poniedziałek miesiąca) wykład pt. Dieta a zaparcia. Wygłosi go Katarzyna Suchanek-Pilch, dietetyk. Wcześniej, 17 października warsztaty Jak ruchem obniżyć ciśnienie krwi, które poprowadzi fizjoterapeutka Iwona Samborska. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” przy ulicy Rynek 12 zawsze na godzinę 17 (drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca). Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij