Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: gimnastyka i dania ze szpinaku

21.01.2013, Kluby zdrowia

21 stycznia Klub Zdrowia w Cieszynie prowadzony przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza na Szkołę Zdrowego Gotowania. Tym razem w roli głównej wystąpią dania ze szpinaku. 28 stycznia natomiast odbędzie się lekcja gimnastyki korekcyjnej. Spotkania klubu są bezpłatne i odbywają się trzy razy w miesiącu w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”.

Wraz z nowym rokiem klub zdrowia ruszył z nowymi pomysłami na zdrowe życie. 14 stycznia odbyło się spotkanie na temat nawyków żywieniowych u dzieci. Po tych pierwszych styczniowych zajęciach – teoretycznych – przyszedł czas na praktykę, czyli Szkołę Zdrowego Gotowania. Jej bohater – szpinak jest cennym źródłem witaminy C, prowitaminy A i, w porównaniu z innymi warzywami, zawiera sporo białka. Często wymienia się go także przy profilaktyce nowotworowej. Ze szpinaku można wyczarować naprawdę pyszne dania. Jakie? O tym przekonamy się na zajęciach.

28 stycznia w klubie kolejne warsztaty – tym razem lekcja gimnastyki korekcyjnej. Pani Alicja Policht pokaże kilka ćwiczeń, które usprawnią stawy. Opowie też o prawidłowych nawykach przy codziennych czynnościach. Stawy są bardzo obciążonym elementem ludzkiego ciała, warto więc dać im chwilę wytchnienia poprzez gimnastykę. Regularne ćwiczenia z pewnością usprawnią ich działanie, a nam poprawią samopoczucie.

Udział w spotkaniach klubu zdrowia jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w zajęciach wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia. Zajęcia Klubu Zdrowia w Cieszynie odbywają się w drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca o godzinie 17 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Dom Narodowy, przy ul. Rynek 12.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij