Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Cieszyn

Cieszyn: cytrusy na przeziębienie

14.11.2013, Kluby zdrowia


Ciekawy wykład i warsztaty Szkoły Zdrowego Gotowania – to listopadowe propozycje Klubu Zdrowia w Cieszynie, prowadzonego przez lokalną filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Udział w spotkaniach, jak zawsze, jest bezpłatny.

Czekolada, batonik, ciastko – jednym słowem, słodycze. Nie dość, że są smaczne, to jeszcze po ich zjedzeniu czujemy zastrzyk energii. Niestety, cukier to także silnie uzależniająca substancja, która działa na nasz mózg podobnie jak niektóre narkotyki. O tym, do czego prowadzi nadmiar cukru w diecie 18 listopada podczas wykładu klubu zdrowia opowie lek. med. Helena Żurek. Po wykładzie degustacja zdrowych potraw.

Z kolei na warsztatach Szkoły Zdrowego Gotowania, 25 listopada poznamy sposób na przechytrzenie jesiennych przeziębień, o które w listopadzie nietrudno. Aby wspomóc odporność, niekoniecznie trzeba korzystać z suplementów. Zamiast tego można zainwestować w cytrusy. Podczas Szkoły Zdrowego Gotowania poznamy ich cudowne właściwości Będziemy też przygotowywać m.in. sok z grejpfruta, który następnie będzie przedmiotem degustacji.

Zajęcia Klubu Zdrowia w Cieszynie odbędą się 18 i 25 listopada w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy”, przy ul. Rynek 12. Początek zajęć jak zawsze o godzinie 17. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Cieszyn
ul. Folwarczna 1
43-400 Cieszyn

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0278 5320

Kierownik: Gertruda Wierzbicka
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 502 107 781

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij